בחרו עמוד

סמי איליה משרד עו"ד

Samy Ilia, Law Office
המלצות

צרו איתנו קשר

077-2015483

רח’ דרך בר יהודה 53, (קומה 3), נשר

  

עו"ד סמי איליה

בעל ניסיון מיוחד רב ומוכח בתחום דיני משטרת ישראל, חקירה פלילית וביטחונית, שיטות חקירה בישראל, קהיליית הביטחון התביעה הפלילית בישראל והמשפט הפלילי.

מאת: אריה

עו"ד סמי אליה הינו עו"ד מן המעלה הראשונה. מן הרגע הראשון היה אפשר להווכח כי נמצאים בידיים בטוחות. נתן לכול אורך הדרך יחס חם. תודה על הכול

מאת: מיקי טל

מומחה בהליכים פליליים של מחש כנגד שוטרים סיווג בטחוני ועוד תותח

מאת: דורון

עורך דין סמי איליה חרת על דגלו את המונח "צדק צדק תרדוף" (דברים ט"ז, כ`) לא בכדי במשרדו רשום באותיות קידוש לבנה כי ילחם על הזכויות של הלקוחות, סמי עו"ד מוכשר, חריף אשר נלחם ללא פחדים הן בממסד והן ברשויות החוק, לא רבים היודעים כי שינה ומשנה גם היום סדרי עולם במערכות אכיפת החוק וצה"ל ובעקבות תיקים שניהל ופניות אליו שינה נהלים ופקודות. עו"ד סמי הוא האדם לקחת שאתה זקוק לייעוץ או חלילה אם הסתבכת בתיק ויפה שעה אחת קודם, המחיר הגון לכל כיס (יחסית לשוק הרווי עו"ד ללא ניסיון ) בעל ניסיון ורקורד עשיר מאוד. אני ממליץ והמשיך להמליץ לכל מי שאוכל עליו בלי פחד ואני לא משוחד אני רואה את פועלו בכל הרמות.

מאת: אילן

עורך דין סמי איליה טיפל לי בתיק מצ"ח שצהל "תפר לי" ולאחר טיפול מסור ומקצועי של כ חודשיים התיק נסגר לחלוטין ! חייב לציין כי סמי נלחם על חפותי בכל הכח

מאת: אמנון

הי סמי. חששתי בהתחלה שלא תילחם נגד המשטרה (הם משלמים לך פנסיה…) אבל למרות הכל נלחמת במשטרה יותר מעורכי דין שמלקקים להם כדי להצליח בתיק הבא. תודה שעזרת לי עם העסק ושמרת לי על הפרנסה.

מאת: יוסי נ.

הגעתי לסמי דרך חבר, שאמר לי שסמי לוחמני. כשמדובר בצדק ולי הייתה בעיה עם רשות מקומית, צריך להלחם על הרשות ומה שחשבתי שימשך חודשים ארוכים הסתיים בפחות מחודש ונפתרה הבעיה וניתן לי היתר בעניין..

ואכן כל מה שנאמר לי נמצא אמת לאמיתה, היה שווה לנסוע לחיפה..

מאת: מוריאל

עורך דין אלוף. מתן יחס אישי וייצוג ברמה הכי גבוה שיש. מאושרת שזכיתי בעורך דין כזה שייצג אותי.

מאת: אור דאהן

לציין שמדובר בעורך דין , אמיץ . לא רואה ממטר בעל ידע רב , הופעה עם ביטחון בבית משפט ייצג אותי בשני תיקי מח"ש , אני סומך עליו מאוד

מאת: S.B

עורך דין מקצועי בעל ניסיון שאין שני לו יחס אישי, מקצועי מומלץ בחום

מאת: מיכל שלמה

ברצוננו לשבח את עו"ד סימי איליה על טיפול מסור אחראי נאמן בצורה יוצאת דופן שטיפל בעינינו מול מדינת ישראל.

מאת: רונן אגמי

אין אני נוהג לחתום בהמלצות אך במקרה זה הוא חובה. סמי בטיפול מהיר ועקשן הצליח להחזיר לי הרבה כספים מביטוח הסיעוד שלי ובנוסף החזיר לי את רשיון הנשק שנלקח ממני. ישר כח! תודה, תודה.

מאת: שלמה

עורך דין סמי איליה נלחם על זכויות הלקוח, אמין, מסור ולוחמני, מקצוען אמיתי, אני ממליץ עליו בחום.

מאת: לא חשוב

פניתי אליו טלפונית וקיבלתי ייעוץ ראשוני מקצועי ורציני וזאת מבלי שאפילו מסרתי את פרטיי האישיים.

מאת: א. א.

אני ממליץ בחום למרות שהתיק שלי לא נגמר ראיתי אותו בבית המשפט מול הפרקליטות עד עכשיו מוריד את הכובע שמח שבאתי אליך. נקווה לתוצאה טובה.

מאת: א.ק

בולדוזר. בהתחלה כתושב נתניה לא התלהבתי לבוא לחיפה כי יש עורכי דין רבים בתא שם אני עובד אבל מזלי שהגעתי. איליה לא רואה ממטר גוף שלטוני אם פגע במישהו. תודה רבה

מאת: ליאור

עורך דין אלוף ! לא מוותר על שום זכות שמגיעה לאדם, לא מוותר על כלום ומשיג כל מה שנלחם עבורו.
זכיתי לייצוג הכי מקצועי שיש, וזכיתי ללמוד הרבה דברים מהעורך דין סמי איליה.

מאת: ל.ז. חיפה

לעו"ד סמי איליה!
ברצוני להודות לך על עבודתך המקצועית והמסורה מרגע בו נכנסתי אל משרדך ועד לסיומו המוצלח והצודק של התיק נתת לי תחושה שיש עם מי לרוץ…ויש עם מי לנצח…ובעיקר יש מי שמאמין בצדקתי וילחם את המלחמה הקטנה, אך הצודקת שלי.

המון תודה וישר כוח
ל.ז. חיפה

צרו איתנו קשר

077-2015483

דרך יפו 51, חיפה 3341211

  

עו"ד סמי איליה

בעל ניסיון מיוחד רב ומוכח בתחום דיני משטרת ישראל, חקירה פלילית וביטחונית, שיטות חקירה בישראל, קהיליית הביטחון התביעה הפלילית בישראל והמשפט הפלילי.

כתב אישום ברוב המקרים מסיים את הליך החקירה, ומשמעותו כשהוא מוגש לבית המשפט הינה כי התביעה סבורה שיש ראיות להעמדה לדין. כתב האישום מוגש לבית המשפט הקובע מועד לנאשם למתן מענה לכתב האישום . הליך זה נקראה "הקראה" ובמסגרתו מקריא בית המשפט את כתב האישום לנאשם ומקבל תשובתו . כאמור, ההליך המשפטי מתחיל על פי דין רק לאחר הקראת כתב האישום בפני הנאשם ובכך זהו תחילת המשפט באופן פורמלי.

כתב האישום הוא כתב טענות שמוגש ע''י המאשימה (התביעה – הפרקליטות או המשטרה לרוב) שהיא המדינה. כתב אישום יכול במקרים מסויימים להגיש גם אזרח פרטי באמצעות קובלנה פלילית פרטית. לרוב כאשר המדינה לא מצאה לנכון להגיש כתב אישום ולדעתו של הפרט שנפגע מכך עומדת לו הזכות לעשות כן ורק בעבירות מסויימות.

מה יכלול כתב האישום:

סעיף 85 לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב], תשמ"ב-1982 מפרט מה יכיל כתב האישום.

כתב אישום יכיל –

(1)   שם בית המשפט שאליו הוא מוגש.

(2)   ציון מדינת ישראל כמאשים או שם הקובל ומענו.

(3)   שם הנאשם ומענו.

(4)   תיאור העובדות המהוות את העבירה, בציון המקום והזמן במידה שאפשר לבררם.

(5)   ציון הוראות החיקוק שלפיו מואשם הנאשם.

(6)   שמות עדי התביעה.

מי מוסמך להגיש כתב אישום?

סעיף 12 בחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב] התשמ"ב- 1982 מפרט מי הגורמים המוסמכים לשמש כתובעים מטעם המדינה ולהגיש כתב אישום:

היועץ המשפטי לממשלה

נציגיו של היועמ"ש:

פרקליט המדינה, משנהו, פרקליטי המחוז ופרקליטים אחרים מפרקליטות המדינה ששר המשפטים קבע.

מי שהיועץ המשפטי לממשלה הסמיכו להיות תובע, לסוג של משפטים, לבתי משפט מסויימים או למשפט מסויים;

שוטר שנתקיימו בו תנאי הכשירות שקבע שר המשפטים בהתייעצות עם שר הפנים ונתמנה להיות תובע בידי המפקח הכללי של המשטרה.

לאחר בחינת חומר החקירה ושיקולים נוספים המפורטים בהנחיות היועמ''ש ובהנחיות פרקליט המדינה, קיימים שני תנאים מצטברים להגשת כתב אישום פלילי :

האחד - אם הגורם המוסמך סבור כי  הראיות בתיק החקירה מספיקות להוכחת אשמת הנאשם

השני - נסיבות העניין מצדיקות העמדה לדין (יש עניין לציבור).

התובע יעמיד את החשוד לדין, ויגיש כתב אישום לבית המשפט המוסמך לדון בכתב האישום על פי דין על פי הענישה ויסודות העבירה. (עבירות עוון, פשע).

עם הגשת אישום, עו"ד סמי איליה מייצג בכל ההליכים הפליליים בכל העבירות, בכל הערכאות ובכל הארץ

 

צרו איתנו קשר

077-2015483

דרך יפו 51, חיפה 3341211

  

עו"ד סמי איליה

בעל ניסיון מיוחד רב ומוכח בתחום דיני משטרת ישראל, חקירה פלילית וביטחונית, שיטות חקירה בישראל, קהיליית הביטחון התביעה הפלילית בישראל והמשפט הפלילי.

עבירות ביטחוניות הן עבירות פליליות חמורות העלולות לפגוע בביטחון המדינה, בסודותיה, מאופיינות לא אחת בפעולות טרור כנגד המדינה  ופגיעה ביחסי החוץ שלה. מדינת ישראל על מנת להגן על עצמה בשל האיום התמידי כנגדה חוקקה בספר החוקים בקודקס הפלילי את העבירות הביטחוניות והעונש לצידן  חמור ואף בחלקן העונש הצפוי מאסר עולם ואף במקרים חריגים צפוי לעובר אותן עונש מוות בנסיבות ובמקרים כפי שמפרט החוק.

הפרק הדן בעבירות ביטחון בחוק העונשין מחולק לכמה קטגוריות:
1. בגידה: פגיעה בריבונות המדינה או בשלמותה, גרימה למלחמה, סיוע לאיוב בזמן מלחמה (העבירה שבגינה חשוד הח"כ לשעבר עזמי בשארה), שירות בכוחות האויב.
2. פגיעה בכוחות המזויינים: כוחות מזוינים הם צה"ל, משטרת ישראל וכל כח אחר שפועל נגד האויב בשיתוף עם צה"ל. מרידה בכוחות המזוינים, הסתה להשתמטות, הסתה לאי ציות.
3. ריגול: מסירת ידיעה לאויב, מסירה ידיעה סודית בכוונה לפגוע בביטחון המדינה, מגע עם סוכן חוץ, כניסה למקום צבאי.
4. פגיעה ביחסי החוץ: פגיעה ביחסי החוץ – קשירת קשר לעשות מעשה נגד מדינה ידידותית, גיוס לכוחות חוץ.
בכל העבירות שציינתי לעיל העונש הקבוע בצידן הינו מאסר לשנים רבות.
עו"ד סמי איליה בעל סיווג מיוחד ועסק בחקירות בטחוניות גם בשיתוף עם זרועות הביטחון.