בחרו עמוד

סמי איליה משרד עו"ד

Samy Ilia, Law Office
 

ייצוג נפגעי עבירה פלילית

צרו איתנו קשר

 

077-2015483

 

דרך יפו 51, חיפה 3341211

 
  

עו"ד סמי איליה

בעל ניסיון מיוחד רב ומוכח בתחום דיני משטרת ישראל, חקירה פלילית וביטחונית, שיטות חקירה בישראל, קהיליית הביטחון התביעה הפלילית בישראל והמשפט הפלילי.

כאשר המדינה מעמידה לדין פלילי אדם שעבר עבירה כלפי אדם אחר, בין אם מדובר בעבירת אלימות ובין אם מדובר בעבירת מין כלפי אדם אחר, הקורבן, נפגע העבירה, איננו צד להליך המשפטי. יחד עם זאת, בעקבות חוק זכויות נפגעי עבירה, תשס"א-2001, נקבעו מספר זכויות אשר שמורות לנפגע עבירה בעת ניהול ההליכים הפליליים כנגד מי שביצע כלפיו את העבירה. אם איתרע מזלכם והנכם נפגעי עבירה, מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי אלון ארז המתמחה בייצוג נפגעי עבירה, על מנת להבטיח כי זכויותיכם יישמרו במלואן.

זכויות נפגעי עבירה חוק זכויות נפגעי עבירה, תשס"א-2001, קובע רשימה של זכויות המוקנות לכל מי שנפגע מביצוע עבירה פלילית. היקף הזכויות תלוי במידת חומרת העבירה, בה מואשם הפגע.

בין שאר הזכויות המנויות בחוק ניתן למצוא את הזכויות הבאות:

• הזכות להגנה מפני הנאשם בעבירה;

• את הזכות שפרטיו האישיים לא יועברו לנאשם ולסנגורו;

• את הזכות לקבל מידע על ההליך הפלילי שמתנהל;

• את הזכות לעיין בכתב האישום;

• את הזכות לקבל מידע על שירותי סיוע הניתנים לנפגעי עבירה;

• את הזכות להיות נוכח בדיוני המשפט גם אם הם נערכים בדלתיים סגורות;

• ואת הזכות למסור הצהרה בכתב, שתובא בפני בית המשפט בדבר הפגיעה והנזק שנגרמו לו. מדובר ברשימה די נרחבת של זכויות אשר אין וודאות שנפגע העבירה אכן יקבל אם הוא אינו דורש זאת במפורש.

מכאן החשיבות הרבה של ייצוג נפגעי עבירה לכל אורך ההליך המשפטי, החל משלב חקירתו במשטרה של הפוגע וכלה בעת ניהול ההליכים המשפטיים בבית המשפט. נפגע עבירה המיוצג על ידי עורך דין המתמחה בתחום יוכל למצות את זכויותיו בנוגע להליך הפלילי בצורה טובה ומלאה יותר מאשר נפגע עבירה שאינו זוכה לליווי משפטי ומתמודד לבדו מול המערכת הפלילית, שאיננה תמיד מעוניינת לשתף את נפגע העבירה.

זכויות נפגעי עבירות אלימות ומין נפגעים של עבירות אלימות ומין זכאים למספר זכויות נוספות. שתיים מהזכויות המרכזיות להן זכאים נפגעי עבירות אלימות ומין הינן הזכות להיות מלווה על ידי אדם לבחירתו בעת החקירה במשטרה והזכות שלא להיחקר על עברם המיני. מכאן נובעת החשיבות הרבה לייצוג נפגעי עבירה כבר בעת החקירה המשטרתית לאחר הגשת התלונה. ההמלצה היא לפנות לייעוץ משפטי מיד עם הגשת התלונה או אף טרם הגשת התלונה, בכדי לוודא שזכויותיכם בעת החקירה המשטרתית יישמרו. מעבר לשתי זכויות אלו, נפגעי עבירות אלימות ומין זכאים גם לזכויות הבאות:

• הזכות לקבל מידע על מאסר של הנאשם; • הזכות להביע עמדה בעניין עיכוב הליכים; • הזכות להביע עמדה לעניין הסדר טיעון או הסדר לסגירת תיק; • הזכות להביע עמדה לפני ועדת שחרורים; • והזכות להביע עמדה בעניין חנינה. כפי שניתן לראות רוב הזכויות של נפגעי עבירת אלימות ומין קשורות לאפשרות להשמיע את קולם ולהביע את עמדתם על ניהול ההליך הפלילי ולאחר מכן אף לגבי שחרור אפשרי של מי שהורשע בעבירות כלפיהם.

בכדי שעמדת נפגע העבירה תועבר בצורה ברורה ובהירה ותהיה לה השפעה ממשית על תוצאות ההליכים המשפטיים, מומלץ לפנות לייצוג משפטי מקצועי שיידע להעביר למערכת המשפטית את עמדתכם ורצונותיכם באופן הטוב ביותר.

תביעה לפיצויים כספיים מעבר לזכויות במהלך ניהול ההליכים הפליליים, זכאי כל נפגע עבירה לתבוע פיצויים כספיים ממי שביצע עבירה כלפיו וגרם לו לנזק. תביעה כספית זאת יכולה להתבצע גם לאחר סיומם של ההליכים הפליליים, במסגרת תביעה אזרחית נגררת (במקרה זה יש חובה כי הפוגע יורשע בסוף ההליך המשפטי בעניינו) וגם באמצעות תביעה אזרחית נפרדת, שאיננה תלויה בשאלת העמדתו לדין פלילי של הפוגע או בהרשעתו.

ייצוג נפגעי עבירה בצורה הטובה ביותר

ייצוג נפגעי עבירה

ייצוג נפגעי עבירה נדרש כאשר הם סבלו מנזקים עקב עבירות פליליות נגדם. הנזקים עלולים להיות כספיים וכלכליים, אבל כאלו המלווים גם בנפשיים. הרצון הוא לקבל פיצוי כספי הולם שיסייע לשיקום הנזקים. התהליך נעשה באמצעות תביעה אזרחית. "סמי איליה משרד עורכי דין" מתמחה בנושא וניתן לקבל ממנו מידע רב.

ייצוג נפגעי עבירה – תהליך מורכב

ייצוג נפגעי עבירה, מסייע רבות לאנשים אשר סבלו מטראומה עקב פגיעה קשה בהם ו/או ברכושם. עבירות פליליות רבות הן נגד הזולת וכוללות עבירות מין, אונס, ובנוסף שוד, גניבה, ניסיון לרצח והריגה, פריצה, פגיעה ברכוש ועוד. אפילו תביעת דיבה נחשבת במקרים רבים, כעבירה פלילית. התהליך למיצוי הזכויות מתחיל לאחר סיום המשפט הפלילי ולאחר קביעת אשמתו ועונשו של הנאשם. זוהי הדרך טובה ביותר, שכן, ניתן לבסס את הטענות על סמך תוצאות המשפט והראיות והעדויות שהועלו בו. יחד עם זאת, בתביעה אזרחית ההליך מעט שונה, שכן, יש צורך להביא מסמכים ועדויות המעידים על הנזק הישיר והעקיף. כך, מסמכים רפואיים כולל טיפולים, חוות דעת, פעילות שיקום ועוד. בנוסף, מסמכים כלכליים להוכחת הנזקים, מסמכים המעידים על הוצאות עתידיות, ובעצם, כל מסמך היכול לתרום לקבלת פיצוי רב ככל האפשר.

הייצוג חייב להיות כבר בראשית התהליך ובמועד שבו יש חשיבות להתנהלות נכונה, להתבטאויות, לאיסוף מסמכים ועוד. עורך הדין יבחן את התיק וייעץ לגבי הסיכוי לזכייה בו. במידה והוא יחליט שיש להגיש תביעה, הוא ינהל את התיק היטב בבית המשפט. הוא יטען, יביא תקדימים משפטיים, יוסיף חוות דעת ומסמכים אחרים ועוד. זכייה בסכום כסף משמעותי הינה הצלחה רבה ומשמעותית.

שירות מעורך דין מקצועי

מומלץ לקבל שירות מ"סמי איליה משרד עורכי דין" בעל השם ההולך לפניו. מנהליו הינם בעלי ידע רב וניסיון מצטבר ועשיר. הם מגיעים מטיפולים מוצלחים בתיקי לקוחות מורכבים, לאורך השנים. הם מכירים היטב את התנהלות בתי המשפט ואת התנהלות הדיונים ויכולים לנצל זאת לטובתם. כל לקוח יזכה לשירות מקצועי וליחס אישי. הליווי תומך במקביל גם נפשית ופסיכולוגית לנפגעים ובני ביתם.

איך בוחרים עורך דין נפגעי עבירה?

עורך דין נפגעי עבירה

עורך דין נפגעי עבירה, מייצג אנשים שנפגעו עקב עבירות פליליות שבוצעו נגדם. מדובר על שורה של מקרים בהם הפגיעות הן כלכליות ואף נפשיות. מטרת הייצוג הוא לסייע למיצוי זכויות הנפגעים. מדובר בתהליך מקצועי ורגיש כי קיימות לו השלכות רבות. "סמי איליה משרד עורכי דין" מתמחה בנושא וניתן לקבל ממנו מידע רב.

עורך דין נפגעי עבירה – ייעוץ, ייצוג וליווי כללי

עורך דין נפגעי עבירה, יכול לסייע כבר בראשית התהליך ומומלץ לייצור עימו קשר כבר כאשר ברור כי נוצרו נזקים קשים. ככל שיוקדם הטיפול, כן, יהיה קל יותר לקבל פיצוי ולהעניש את הגורמים לו. עבירות פליליות הפוגעות בזולת הן רבות ובין היתר: עבירות מין כמו: אונס, ביצוע עבירות מגונות ולצידן שוד, גניבה, פגיעה ברכוש, הוצאת דיבה, וכדומה. באירועים כאלו קיים תמיד מסלול של תביעה בבית משפט לצורך מיצוי העונש בקבוע בחוק. במקרים של נפגעי עבירות ניתן להוסיף גם תהליך של תביעה אזרחית לקבלת פיצוי כספי על הנזק שנגרם. משום כך, מומלץ לקבל ייעוץ מעורך דין פלילי הבקיא היטב בשני ההליכים. יש חשיבות לניהול מיטבי של שני ההליכים כולל קביעת לוח זמנים.

תהליך התביעה נחלק לשניים, כאשר הראשון הוא הפלילי. לאחר שהוא מסתיים ובהנחה שהחשוד קיבל עונשו, יתחיל השלב של התביעה האזרחית הנשענת רבות על תוצאות גזר הדין הקודם. בתביעה כזאת ינסה עורך הדין לטעון לטובת לקוחו. הוא יביא תקדימים משפטיים, עדויות, מסמכים רפואיים וכלכליים המעידים על הנזק ועוד. כל פיצוי כספי משמעותי שיוחלט עליו יתרום רבות לשיקום נזקים ולאיכות החיים העתידית של הנפגע.

שירות מעורך דין מקצועי

"סמי איליה משרד עורכי דין" הינו בעל מוניטין ומומלץ לשכור שירותיו המקצועיים המעולים. למנהלים ולעורכי הדין המובילים יש ידע רב וניסיון מצטבר בתחום. הוא מגיע מטיפולים מוצלחים במקרים מורכבים מהעבר. כל לקוח יזכה לתשומת הלב הראויה וליחס אישי. הליווי תורם רבות גם נפשית ופסיכולוגית לאחר המקרים הקשים. עורכי הדין מכירים היטב את התנהלות בתי הדין ויודעים לנווט את התיק היטב עד להצלחה המבוטחת.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/page.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fsi.law.co.il%2F&tabs=timeline&width=375&height=250&small_header=false&adapt_container_width=true&hide_cover=false&show_facepile=true&appId" width="375" height="250" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true"></iframe>

3 + 10 =