בחרו עמוד

סמי איליה משרד עו"ד

Samy Ilia, Law Office

סיום חקירה פלילית במשטרה

צרו איתנו קשר

077-2015483

דרך יפו 51, חיפה 3341211

  

עו"ד סמי איליה

בעל ניסיון מיוחד רב ומוכח בתחום דיני משטרת ישראל, חקירה פלילית וביטחונית, שיטות חקירה בישראל, קהיליית הביטחון התביעה הפלילית בישראל והמשפט הפלילי.

עם תום החקירה, תיק החקירה מועבר לפרקליטות או למחלקת התביעות במשטרה, לפי סוג העבירה, לעיון והחלטה ע"י תובע/פרקליט, שיכול לקבל אחת משלוש ההחלטות:

• להגיש כתב אישום נגד החשוד.
• להחזיר את התיק למשטרה לצורך השלמת חקירה.
• לסגור את התיק מבלי להגיש כתב אישום.

במקרה והתיק נסגר לא נסגר ונשלח להשלמת חקירה, המשטרה מבצעת בד"כ פעולות חקירה נוספות, כגון תשאול עדים נוספים, בדיקות מז"פ ואיסוף ראיות, והתיק חוזר לאחריהן לתובע לצורך החלטה מחודשת. במקרה והוחלט להגיש כתב אישום, ניתנת בעבירות מסוג פשע זכות שימוע לפי סעיף 60א לחסד"פ ובעבירות קלות יותר שנמצאות בטיפול התביעה המשטרתית קיימת אפשרות לכניסה להסדר מותנה, ומלבד אלו – זהו הצעד הראשון בשלב ניהול המשפט.

בשלב החקירה, ניצול זכות היוועצות עם עורך דין פלילי הינה חשובה לאין ערוך. חקירה פלילית אינה מעמד קל, בייחוד כאשר מדובר באדם נורמטיבי שזו לו החקירה הראשונה בחייו, אדם כזה יהיה לרוב בעמדה נחותה יותר מנחקר "סידרתי" ויהיה כר נוח לתרגילי חקירה, וכך, עלול לומר דברים המזיקים לו ומסבכים את מצבו, ללא קשר לשאלת היותו אשם בעבירה בה נחשד.

לכל חשוד הנחקר בחקירה פלילית קיימת הזכות להיוועץ בעורך דין. אמנם במקרים מסוימים המשטרה בסמכותה, עשויה לעכב את מתן הזכות להיוועצות במספר שעות, אך גם במקרה כזה על הנחקר להתעקש ולדרוש ולהיוועץ עם עורך דין.

ייעוץ משפטי מקצועי בעיתוי הנכון, עשוי למנוע הגשת כתב אישום ובכך למנוע עוגמת נפש רבה מהחשוד ומבני משפחתו.

חקירה פלילית במשטרה התייעצות עם עורך דין

חקירה פלילית במשטרה

חקירה פלילית במשטרה, נערכת לעצורים החשודים בביצוע עבירות פליליות. הם עשויים להיעצר בנסיבות שונות ולהילקח למעצר. החקירות מתועדות היטב ועלולות לשמש נגדם בהמשך. רשויות האכיפה ובתי המשפט הם אלו המנהלים את התהליך וכדאי שעו"ד מנוסה בתחום ייצג וילווה אותם בסיטואציה אליה הם נקלעים. "סמי איליה משרד עורכי דין" מתמחה בנושא וניתן לקבל ממנו מידע רב.

חקירה פלילית במשטרה – ייעוץ לקראתה

חקירה פלילית במשטרה, היא אחד המצבים הראשוניים עימו מתמודד החשוד. לא תמיד הוא מכיר את זכויותיו. אחת הבסיסיות בהן היא הזכות לקבלת ייעוץ וליווי של עורך דין. החשיבות לגביו הינה רבה מאחר והוא יכול לייעץ לו מה לומר בחקירה, ובעיקר, מה אסור לו לומר. צריך לזכור, כי כל אמירה מיותרת או שאיננה במקומה, עלולה לסבך אותו בהמשך כאשר התיק מגיע לדיון בפרקליטות או לבתי המשפט. הפרקליטות היא זאת הקובעת אם לסגור את התיק מחוסר הוכחות או מסיבות אחרות ובתי המשפט הם אלו, שלמעשה, קובעים את גזר הדין. הסיוע של עורך דין פלילי בשלבים הראשונים חשובה גם לגבי קיצור ימי המעצר, הקלה בתנאים או שחרורו למעצר בית ועוד. במקרים מסוימים, עשוי עורך הדין לגלות כי המעצר אינו חוקי ותקין נוכח הראיות הקיימות או ההתנהלות הלא חוקית של השוטרים. במקרה כזה, עשויים לסגור את התיק ולהימנע מרישום פלילי לחשוד.

שלב ההחלטה של הפרקליטות חשוב מאוד וניתן להגיע עימה להסדרים מותנים. המשמעות היא שהחשוד מתחייב להתחייבויות שונות בתמורה לסגירת התיק ואי הבאתו לדיון משפטי. בעבירות צווארון לבן הדבר מקובל מאוד והעבירות הפליליות מומרות למנהלתיות והחשוד משלם את חובותיו בתוספת קנסות. כך תימנע הליכה לבית משפט המחייבת הוצאות נוספות, בזבוז זמן, עוגמת נפש ועוד.

התדיינות מול הפרקליטות

"סמי איליה משרד עורכי דין" בעל המוניטין, מתמחה בכל הנושא ומומלץ לקבל ממנו שירות מקצועי ומקיף. הוא כולל ייעוץ, ייצוג וליווי לאורך כל התהליך כולל בבית משפט. זיכוי כללי ייחשב להישג על, אבל כל הקלה בעונש או בתנאי המצרים ועוד יתרמו לרווחת הלקוח ולשיקומו העתידי.

זומנתם לחקירה במשטרה?

חקירה במשטרה

חקירה במשטרה, מתבצעת בין היתר, לחשודים בעבירות פליליות. הם נעצרים כאשר הם נתפשים בעת ביצוע עבירה או לאחר שמצטברות נגדם ראיות מחשידות. בראשית התהליך הם עוברים חקירות על ידי החוקרים. תיעוד החקירות ותכניהן, יכולים לשמש נגדם בהמשך התהליך כולל בבתי משפט, ולכן, יש חשיבות לליווי עו"ד פלילי. "סמי איליה משרד עורכי דין" מתמחה בתחום וניתן לקבל אצלו מידע רב.

חקירה במשטרה – זכויות לנחקר

חקירה במשטרה יכולה להתנהל תוך כדי מעצר החשוד. זאת, בעיקר, כאשר מדובר על עבירות חמורות. קיימות חקירות אחרות בהן הנחקר מוזמן מעת לעת. לעיתים, תוך כדי מעצר בית ועוד. לכל אחד קיימת הזכות להיות מיוצג וליווי של עורך דין מנוסה בתחום יכול לסייע רבות כבר בשלב זה. הייצוג והליווי שלו מתבטאים במספר נושאים. ראשית, לגבי התנהגות בעת החקירה ובעיקר, מה לומר וממה להימנע לומר. הייצוג יכול לסייע להקלה בתנאי המעצר או לקיצורו, בהמרתו למעצר בית ועוד. יותר מכך, במקרים חמורים, הוא יכול לבדוק את השתלשלות האירועים ואת הנסיבות למעצר ולגלות שהמשטרה נהגה שלא על פי החוק, או שהראיות אינן מצדיקות למהלך וכך, להביא לשחרורו ולסגירת התיק. אי רישום פלילי במשטרה הוא אחד הבונוסים הראשונים שהוא מקבל, מאחר והוא עלול להווות כתם בתיק האישי לשנים רבות.

עורך דין יכול להיכנס למשא ומתן מול קציני המשטרה ונציגי הפרקליטות הקובעים לגבי התיק. הם אלו המחליטים לגבי סגירתו או העברתו לתביעה בבתי משפט. במקרים רבים ניתן להגיע להסדרים מותנים שלאחריהם החשוד משתחרר בתמורה להתחייבויות שונות שלו. בעבירות צווארון לבן, למשל, הדבר מקובל ואז ממירים את העבירות הפליליות בקנסות ו/או לעבירות מנהלתיות.

משא ומתן

מומלץ לקבל שירות מ"סמי איליה משרד עורכי דין" בעל המוניטין. הוא התמחה בייצוג בעבירות צווארון לבן, אלימות כלפי הזולת דוגמת שוד, גניבה, הטרדות מיניות ועוד. הוא רכש את הידע הרב והניסיון העשיר מטיפול במקרים מורכבים עבור לקוחות רבים. השירות יינתן בצורה מקצועית ועם יחס אישי. זיכוי ייחשב הצלחה אבל כל הקלה חשובה תסייע ללקוח לעבור את התקופה בצורה סבירה.

עורך דין חקירה במשטרה המלצות

עורך דין חקירה במשטרה

עורך דין חקירה במשטרה, מגיע לייצוג הלקוח כבר בתחילת מעצרו. יש חשיבות רבה לייצוג כבר בראשית התהליך, שעלול להיות מורכב וממושך. בעת המעצר ובהמשך הדרך הוא יכול לתרום להקלות משמעותיות, ומקרים מסוימים, אפילו לביטול ההאשמות. הסיוע הינו ישיר אבל גם נפשי ופסיכולוגי לעציר ובני משפחתו. "סמי איליה משרד עורכי דין" מתמחה בנושא וניתן לקבל ממנו מידע רב.

עורך דין חקירה במשטרה – ליווי והדרכה לקראת חקירות

עורך דין חקירה במשטרה, רשאי ויכול לייעץ ללקוח לקראת החקירות. אי ידיעת הזכויות והחוק יכולה לסבך את החשוד שלא בטובתו ולא מרצונו בהמשך הדרך. צריך לציין, כי מסמכי החקירה מהווים תיעוד חשוב בעת הדיונים בבתי המשפט, כך שחשוב, להדריכו בעיקר לגבי מה אסור לומר וממה להימנע. בנוסף, עורך הדין יכול לבדוק את נסיבות המעצר, לקבל מידע על הראיות הקיימות ועוד ולקבול על מעצר שאינו מתבצע על פי החוק. במקרים רבים, הוא מצליח לשחרר למעצר בית, לקצר את זמן המעצר או להקל בדרכים אחרות. בכך לא מסתיימת פעילותו. הוא יכול להתדיין הלאה עם הפרקליטות שמחליטה לגבי סגירת התיק או הגשתו לבית משפט. כאן הוא יכול להגיע להסדרי טיעון מותנים שימנעו זאת ואפילו ימנעו רישום פלילי.

הסדרי טיעון נפוצים, נעשים רבות בעבירות של צווארון לבן הכוללות שוחד, הלבנת הון, העלמת מיסים, רישום כוזב במסמכי תאגיד ועוד. הרצון הוא להמיר את העבירות הפליליות במנהלתיות ובתשלום קנסות. גם בעבירות פליליות קלות אחרות ניתן להגיע להסדרים מותנים כאלו. אין ספק שיש יתרון רב למניעת הגעה לבתי משפט על כל ההוצאות הכרוכות בה, ובנוסף, למניעת בזבוז זמן, עוגמת נפש ועוד.

הסדרי טיעון

"סמי איליה משרד עורכי דין" הינו בעל תשתית מעולה לפעילותו. המשרד כולל צוותי עורכי דין מקצועיים ובעלי ידע רב וניסיון עשיר. התחום הפלילי מורכב והניסיון בו מגיע מטיפול מתמשך ומוצלח בלקוחות רבים לאורך השנים. הייצוג ייעשה לאורך כל שלבי התהליך כולל בבית משפט. כל הקלה בעונש או בתנאים הנלווים למעצר ישפרו את הסיכוי לשיקום החיים בעתיד.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/page.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fsi.law.co.il%2F&tabs=timeline&width=375&height=250&small_header=false&adapt_container_width=true&hide_cover=false&show_facepile=true&appId" width="375" height="250" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true"></iframe>

9 + 7 =