בחרו עמוד

סמי איליה משרד עו"ד

Samy Ilia, Law Office
 

המשפט הפלילי על רבדיו – עורך דין פלילי

צרו איתנו קשר

 

077-2015483

 

דרך יפו 51, חיפה 3341211

 
  

עו"ד סמי איליה

בעל ניסיון מיוחד רב ומוכח בתחום דיני משטרת ישראל, חקירה פלילית וביטחונית, שיטות חקירה בישראל, קהיליית הביטחון התביעה הפלילית בישראל והמשפט הפלילי.

עורך דין פלילי בחיפה

עורך דין פלילי בצפון איליה בעל התמחות הכשרה מיוחדת וניסיון אישי רב שנים בנושאי החקירה והתביעה הפלילית ובכלל זה עבירות ביטחון, מה שמייחד אותו ממשרדים רבים העוסקים בתחום ובנוסף ליעוץ וייצוג לקוחות בכל הערכאות בארץ, מייעץ למשרדים נוספים בהיבטי ההליך הפלילי . (ראה עוד: "אודות עו"ד סמי איליה" בדף הבית)
עבירות נשק
עבירות המתה
שינוי עילה/ מחיקת רישום
סיום חקירה פלילית במשטרה
יעוץ/ייצוג והכנה לחקירה במשטרה
ביטול הרשעה פלילית
עבירות מין
עבירות ביטחוניות
שימוע לפני הגשת כתב אישום
ייצוג בכל הליכי החקירה והמעצר
צו למניעת הטרדה מאיימת
הטרדה מינית
עבירות אלימות במשפחה
כתב אישום
עורך דין מעצרים
קובלנה פלילית פרטית
עבירות סמים
עבירות אלימות
ייצוג בעבירות תעבורה
הסגרה/ליווי משפטי לישראלים באירופה
ייצוג נפגעי עבירה פלילית
עבירת רכוש
עבירות תקיפה
עבירות מרמה/הונאה/צווארון לבן
סגירת תיק פלילי

בתחום המשפט הפלילי, המשרד מטפל בכל עבירה שהגדרתה עבירה פלילית משלב שלפני הזימון לחקירה שלב המעצר ועד לסיום ההליכים הפליליים בתיק וכל מה שנגזר מהן. המשרד מתמקד בטיפול בעבירות המנויות בחוק העונשין התשל"ז-1977 המהווה החוק הרחב והעיקרי וכן בעבירות שבדיני התעבורה. אנו משרד של עורך דין פלילי בצפון אך מייצגים בכל רחבי ישראל.

המשרד מטפל בנוסף בכל ההיבטים של ההליך הפלילי לרבות סגירת תיקי חקירה, שינוי עילות גניזה, מחיקת רישומים פליליים.
המשרד מטפל בעבירות הן של בגירים והן של קטינים .

יחודי: המשרד בודק עבודת רשויות החקירה וראיות בתיקים פליליים בהם נדונו נאשמים.
המשרד ממוקם בחיפה ואינו עובד עם הסניגוריה הציבורית או מטעמה.

המשרד אינו מייצג אירגוני פשיעה.

על החוק בפלילים:

נודה כי התלבטנו אם להביא פירוט של עבירות , הוראות כל דין והמותר והאסור על פי החוק הפלילי לידיעת באי האתר ואולם, סברנו לא לעשות כן, שמא הקורא או הלקוח הפוטנציאלי יטעה בפרשנות.
ככלל החוק הפלילי נחלק לחוק בו מצויינות העבירות והאחריות הפלילית – חוק העונשין – ולסדרי הדין על פיהם ינהגו רשויות החקירה והתביעה ובית המשפט במי שקיימות נגדו ראיות כי עבר עבירה המוכרים יותר בלשון העם כ– חוק סדר הדין הפלילי (נוסח משולב) התשמ"ב-1982, סדרי הדין במעצרים , חיפוש ועוד.

יש משרדים אשר המידע המובא עלידם באתר בתחום ההליכים הפליליים ממצא ופרטני וראוי כולל לשון החוקים הרלוונטיים ואולם, אתר האינטרנט של משרד עורכי דין אינו ספר קריאה משפטי אלא תפקידו של עורך הדין הוא להבין את המצב המשפטי עמו הוא מתמודד ולא הלקוח ולייעץ לכל לקוח ייעוץ פרטני ה"תפור למידותיו" של הלקוח. לפיכך, נפרט בקווים כלליים את ההליכים ולא ניכנס לפרטי לשון הדין או דרכי טיפול, שכן כל תיק הוא ייחודי וגם כל נחקר/נאשם אינו דומה מצבו לזולתו (נסיבות המקרה,עבירות קודמות,מאסרים קודמים ומאסרים על תנאי ועוד) – מה עוד שלא כל לקוח מבין ברזי החוק מחד וקיימות אפשרויות שונות על פי נסיבות המקרה ו/או הלקוח, שלא להזכיר כי יש עידכונים לא אחת של הדין הקיים.

בבואו של לקוח למשרד עורכי הדין מצפה הוא לא להעשרת הידע הכללי אלא לסיוע על פי המצב אליו נקלע ואז מובהר לו המצב המשפטי העדכני במסגרת הייעוץ עם הכוונה לחוקים וסדרי הדין התואמים למקרה.
בקצרה ובקווים כלליים ההליכים על פי סדרי הדין :

שלב החקירה במשטרה

ככלל, אם הוגשה כנגדך תלונה ע"י אחר בחשד של מעשה המוגדר כעבירה פלילית ו/או בידי רשויות החקירה והמשטרה קיים מידע מחשיד כאמור, רוב הסיכויים שתזומן לחקירה באותו חשד. אף אם אתה עשוי להיות עד למעשה כאמור ולא החשוד בו – גם אז ניתן לזמנך לחקירה. ההבדל ברור אם כי נציין כי עדים שאינם חשודים לא יחקרו ב"אזהרה" כחשודים בביצוע מעשה פלילי. עם זאת, יש מקרים בהם העד עצמו יהפוך לחשוד אם על פי מידע מאוחר או כתוצאה מעדותו שלו.

אם קיבלת זימון לחקירה, יש להניח שאתה עלול למצוא עצמך במעמד של חשוד. כבר בשלב הזימון לחקירה מומלץ להתייעץ עם עורך דין פלילי מטעמך. רבים מעורכי הדין ימליצו לך בעת החקירה לא להשיב על שאלות ולשמור על "זכות השתיקה" מתוך חשיבה כי בכך לא תתרום מידע להשלמת פאזל החקירה וכך יקשה על החוקרים "לבנות" תיק עם ראיות נגדך . לא אחת העצה נכונה ובפרט במקרים שאין בידי המשטרה אלא תלונה נגדך בלבד. ואולם, עצה זו כשאין לך מושג על מה החקירה ואם יש בידי המשטרה ראיות, יכולה במקרים רבים דווקא היא להוביל אותך לשלב המעצר והחזקתך במעצר מספר ימים להשלמת אותה חקירה. כך במקרה של ניצול זכות השתיקה בעימות מול ראיות ועדים לאחר שהמשטרה ערכה חקירה סמוייה לאיסוף ראיות וזו עומדת בשלב מתקדם עד לזימונך לחקירה גלוייה או שאתה נדרש להשיב לשאלות שאינן מפלילות באופיין כמו שאלות לגבי מקום מגורים, עבודה או היכרות עם אחרים וכיוב'. ניצול זכות השתיקה במקרים כגון אלו, יכולה לפעול לרעתך.

"זכות השתיקה" אכן זוהי זכות של הנחקר וניתן לעשות בה שימוש כדי לא להפליל עצמך, אולם במקרים מסויימים היא זו שתבסס חשד ו/או עילה משפטית למעצרך ואף בהליך שיפוטי יכולה לשמש כנגדך. הכלל הידוע והנוהג הוא זה לפיו אדם שאין לו מה להסתיר לא יעשה שימוש בזכות זו בעת מתן גירסתו או במענה לשאלות "רגילות" שאינן יכולות להפלילו. להיפך – הנחקר שאינו "אשם" יהיה מעוניין שגירסתו תישמע ויעשה להוכחת חפותו בכדי לנקותו מחשד.

זו הסיבה מדוע ראוי להתייעץ עם עורך דין פלילי מטעמך לפני הגעה לחקירה – כדי לגבש עמדה כיצד עליך להתנהג בחקירה . רבים פונים לייעוץ תוך או אחרי שלב החקירה והדבר מקשה על ייעוץ משפטי יעיל ומחושב אלא הוא פועל יוצא של מצב בו הנחקר מכתיב בניית קו הגנה על פי "התנהגות בחקירה" וכל שנותר לעורך הדין הפלילי מטעמך הוא "חישוב מסלול ייעוץ והגנה מחדש" על פי העובדות שבפניו.
בנוסף, הייעוץ המשפטי אף יתכן וינתן באיחור של ימי חקירה אחדים בשים לב שלקצין משטרה מדרגת רפ"ק ומעלה סמכות במקרים המנויים בחוק לעכב פגישתך עם עורך הדין.

לפיכך, ככל שניתן במקרים בהם זומנת לחקירה באופן עצמאי, פנה לייעוץ משפטי – קודם להגעתך לחקירה.

שלב המעצר

חקירה יכולה להוביל לשלב של מעצר והבאתך בפני שופט להארכת ימי המעצר. אם בשל כך שיש די ראיות וללא קשר לגירסתך ואם בשל התנהלותך ודבריך בחקירה.
המשטרה יכולה לעצור אותך אף טרם חקירה .

אל תתנגד למעצר, לשוטר סמכות להשתמש בכוח נגדך ואתה עלול להיות נחשד/נאשם בעבירות נוספות לאלה שבגינן הינך נעצר.
זכור שניתן בכל שלב להתלונן על המעצר ונסיבותיו או חוקיותו ואולם, התנהגותך בעת המעצר יש בה להשפיע על המשך הליך המעצר ולעיתים על מצבך המשפטי בכללותו.
חלה חובה על המשטרה לאפשר לך בשלב הזה להתייעץ מוקדם ככל שניתן עם עורך דין פלילי מטעמך או מטעם הסניגוריה הציבורית אשר תמנה עורך דין פלילי לטפל בענינך.

רצוי כי תקבל היעוץ לפני החקירה . אם מצבך הכלכלי מאפשר לך, רצוי שלא לעשות שימוש בזכותך כי ימונה לך סניגור מהסניגוריה הציבורית (נעמוד על כך בהמשך).
אם אתה מובא להארכת המעצר (ככלל – לא יאוחר מ24 שעות מרגע מעצרך) אתה רשאי לפנות לשופט אף אם אתה מיוצג בכל נושא הנוגע לתנאי מעצרך וחוקיות או הצדק המעצר ו/או בתגובה לטענות המשטרה. בית המשפט יכריע אם להמשך החקירה דרוש המעצר ואם לא יורה על שחרור אף אם החקירה טרם הסתיימה ויכול להורות גם על מעצרך למשך ימים.
על מעצרך אתה או ב"כ יכול לערער לבית המשפט המחוזי ובמקרים חריגים בלבד ברשות – לבית המשפט העליון וכך יכולה גם המשטרה לערער על החלטה בבית משפט שלום לשחררך ממעצר ויכול בית המשפט לעכב השחרור עד להחלטה בערר.
שלב זה הוא נקרא מעצר לצורך חקירה "מעצר ימים" והוא לפני הגשת כתב אישום. חקירה יכולה להסתיים בשחרורך ויתכן בהתאם לראיות ועילת המעצר כי יתבקש מעצרך לצורך הגשת אישום או עד לתום ההליכים במקרה שמוגש אישום תוך ימי המעצר.

שלב הגשת כתב האישום:

משהמשטרה סבורה שהשלימה החקירה ויש בחומר החקירה שבתיק די ראיות להגשת כתב אישום – בין אם הנחקר/החשוד עצור ובין אם לא נעצר ו/או שוחרר – היא מעבירה התיק ובו חומר הראיות ליחידת התביעות המשטרתית או לפרקליטות בהתאם לסוג העבירה שנחקרה.
בפרקליטות/תביעות יבחנו את חומר הראיות בתיק ויחליטו אם יש מקום להגיש על פיו כתב אישום – ככלל על פי הנוסחה של קיומן של מספיק ראיות בתוספת עם קיומו של אינטרס ציבורי בהגשת כתב אישום. במקרים של קושי בגיבוש עמדה או דרישת הבהרות, יורה הפרקליט/תובע למשטרה על השלמת החקירה ככל שימצא לנכון.

עם הגשת כתב אישום לבית המשפט ישלח עותק לנאשם ויקבע מועד ל"הקראת כתב האישום" ובדיון על הנאשם הוא או באמצעות ב"כ להשיב לבית המשפט אם הוא מודה או כופר בתוכנו. זהו שלב תחילת המשפט.

הודה הנאשם, יורשע ככלל הנאשם בסעיפי האישום. במקרים חריגים על פי הדין ובהמלצת שירות המבחן, רשאי בית המשפט שלא להרשיע אלא לחייבו בדין. נאשם שכפר, יקבע בית המשפט בענינו מועד להוכחות בו התביעה תביא את עדיה ותציג הראיות בפני בית המשפט.

כתב אישום במעצר – במקרים של עבירות חמורות בעיקר וברוב המקרים כל עוד שהחשוד עצור, יוגש כתב האישום בתקופה שנקצבה למעצרו או תוגש בקשה להארכת מעצרו לעד 5 ימים נוספים כדי לסיים את הכנת כתב האישום ו/או סיום השלמות חקירה כשלבקשה תתווסף הצהרת פרקליט/תובע על כוונה להגשת כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

במקרים כאמור בהם החשוד במעצר ומוגש כתב אישום תתווסף גם בקשה נוספת להארכת מעצרו של החשוד (אשר עובר למעמד מחשוד לנאשם) והפעם עד לסיום משפטו. הליך המעצר דומה למעצר ימים אם כי כאן בית המשפט נחשף לראיות שהביאו להעמדתו של פלוני לדין .
בית המשפט ככלל יזקק לתסקיר מעצר כדי לגבש החלטה אם לעצור נאשם עד לסיום משפטו – תקופה שנמדדת לעיתים בחודשי מעצר רבים. בית המשפט להורות על מעצר ביניים או עד תום ההליכים בשל מסוכנותו של נאשם.
נאשם שנעצר עד לסיום הליכים יכול כעבור זמן להגיש בקשת "עיון מחדש" בעינינו בה יבקש לשחררו אם חלף זמן או השתנו הנסיבות שהביאו למעצרו או אם ישכנע בקיום עובדות שיש בהן להביא לשינוי בשיקולים שהביאו את בית המשפט להורות על מעצרו. במסגרת דיון זה על הנאשם להצביע גם על "חלופה" למעצר שתבטיח קיום תנאי שחרור במידה ובית המשפט יקבל את טיעונו. במקרה כזה נוהג בית המשפט לעיתים להיזקק לתסקיר שירות המבחן.
נאשם ששוחרר או נותר במעצר רשאי לשוב ולפנות בבקשה ל"עיון חוזר" בהתקיים התנאים כמפורט אם לשם שחרורו או שינוי תנאי שחרור.

יצויין שאף אם הוגש כתב אישום רשאי בית המשפט להחליט על שחרור ממעצר ללא שהורה על מעצר עד תום ההליכים, אם כי במקרה כזה נוטה בית המשפט לשקול שחרור לא ב"כלים" שנהוגים ב"מעצר ימים" שכן כבר מדובר בנאשם ולא חשוד. במקרה שיחליט על שחרור למעצר בית על פי רוב יזקק מי שעצור למפקחים עליו ולא ישוחרר העצור בהכרח לביתו הוא. באם ישחרר, יכול בית המשפט להטיל מגבלות נוספות ובכלל זה איזוק אלקטרוני להבטיח הגבלת תנועתו של המשוחרר.

יצויין כי אם נאשם במעצר, כבר בשלב הדיון הראשוני בבקשת המעצר על הנאשם ו/או ב"כ להתייחס לכתב האישום (הליך של הקראת כתב האישום) – להודות ו/או לכפור בתוכנו. מובהר כי נאשם שמודה בשלב זה אין בכך כדי לשחררו ממעצר . אם הודה ככלל יורשע ויקבע מועד לטיעונים לעונש. אם כפר, יקבע בית המשפט מועד להוכחות בו תציג התביעה עדים וראיות. במועד הקראת כתב האישום, רואים את תחילת המשפט.

שלבי המשפט הפלילי:

שלב הקראת כתב האישום – במועד הדיון הראשון (לנאשם במעצר במעמד הבקשה למעצרו) יוקרא כתב האישום לנאשם ע"י בית המשפט והנאשם או ב"כ ישיבו אם הנאשם מודה בכתב האישום או כופר.
שלב ההקראה על פי דין הוא מועד תחילת ההליך הפלילי – קרי – שלב תחילת המשפט.

אם הודה הנאשם – ככלל תינתן הכרעת דין במקום (אשם בכל האישומים או זכאי בחלק מהאישומים) ויקבע מועד לטיעונים לעונש ו/או הבאת עדי אופי והמלצת שירות המבחן לעניין העונש.

שלב ההוכחות : פרשת התביעה – נאשם שכפר בשלב הקראת כתב האישום יקבע בית המשפט מועדים להוכחת כתב האישום בהם ישמע בית המשפט את עדי התביעה וזו תציג את ראיותיה. עם סיום הבאת ראיות התביעה, תודיע התביעה על כך שאלו כל הראיות ואז מתחילה "פרשת ההגנה" . לנאשם ולב"כ זכות לחקור עדי התביעה ב"חקירה נגדית" בלבד באשר לגירסתם ומהימנותם .

בפרשת ההגנה – לנאשם זכות להביא עדים או ראיות מטעמו שלא הוצגו בבית המשפט שיסתרו את ראיות התביעה – כולל עדות הנאשם עצמו. בהליך זה התביעה יכולה "לחקור נגדית" הראיות והעדים מטעם הנאשם באשר לגירסתם ומהימנות.

הכרעת הדין – בית המשפט יכריע בראיות שהובאו לפניו . אם קיבל ראיות התביעה – ירשיע הנאשם ואם קיבל את ראיות ההגנה – יזכה. בית המשפט רשאי להורות על הבאת עדים ו/או ראיות נוספות שיסייעו להכרעה ורשאי הוא לקבל רק בחלקן הראיות שהציגו הנאשם והתביעה . ירשיע או יזכה הנאשם לפי הראיות שהתקבלו ע"י בית המשפט. היה הנאשם במעצר ובית המשפט זיכה אותו, יורה על שחרורו.

הטיעון לעונש – הרשיע בית המשפט הנאשם, יקיים הליך של טיעון לעונש במסגרתו התביעה תטען טענותיה לעונש שיש להטיל על הנאשם ותציין הנימוקים לכך והנאשם יטען את טענותיו הוא או ב"כ מדוע יש להקל בעונשו ויציין הנימוקים.

גזר הדין – לאחר שמיעת הטיעונים לענין העונש מפי התביעה ומטעם הנאשם, יגזור בית המשפט על הנאשם את העונש ויכול בית המשפט טרם גזר הדין לבקש תסקיר משירות המבחן לשם גיבוש הענישה הראוייה שתוטל על הנאשם. גזר הדין מסיים ההליך המשפטי.

לנאשם ולתביעה זכות ערעור בחוק על הכרעת הדין וגזר הדין תוך 45 יום ממתן גזר הדין.

בחירת ייצוג משפטי – איך מומלץ לבחור עורך דין פלילי שייצג אותך –

ייצוג ציבורי או פרטי – למה כדאי עורך דין פלילי פרטי

מי שנעצר לחקירה או מי שנגדו מוגש כתב אישום לבית המשפט יזכה קרוב לוודאי למינוי סניגור על פי החוק מהסניגוריה הציבורית.
מי שזומן לחקירה לא יזכה להגנה משפטית מהמדינה אלא אם הוחלט לעוצרו.

ההגנה המשפטית, היעוץ והליווי לפני תחילתו של כל הליך – ולא בעתיו – חשובים ביותר והם לא אחת משפיעים על המשך ההליך הפלילי.

לא מומלץ למי שיכול לממן הגנה משפטית להיות מיוצג ע"י הסניגוריה הציבורית כפי שיפורט בהמשך. רבים הם עורכי הדין הפלילי המועסקים כ"רטיינרים" מטעם הסניגוריה – קרי – הינם עורכי דין עצמאיים המקבלים לטיפולם תיקים מהסניגוריה הציבורית . הדבר נובע מהצורך של הסניגוריה הציבורית לאפשר ייצוג משפטי לכל מי שנזקק לשירותיה מחד – ומאידך בשל שיקולים כלכליים של עורכי דין המבינים כי הסניגוריה הציבורית הינה "ספקית" הלקוחות הגדולה במדינה בתחום הפלילי. הדבר מקבל חיזוק גדול יותר כשמדובר על ייצוג מקומי, למשל נאשם בחיפה יוכל להיעזר בייצוג של עורך דין פלילי בחיפה או באזור הצפון.

למחפשים עורך דין פלילי בצפון ובחיפה (הנותן שירות בכל הארץ) הגעתם למקום הנכון.

מדוע לא ייצוג של עורך דין פלילי מטעם הסניגוריה הציבורית

עורך דין פלילי בצפון המייצג מטעם הסניגוריה הציבורית , יהיה הטוב שבטובים, אינו מוסמך לניהול ההליך הפלילי על פי ראות עיניו ובחופש מקצועי ללא סייג על רצונו וניסיונו המקצועי, אלא הוא כפוף למדיניות הסניגוריה הציבורית.

עובר לטיעונים והסכמות בהליך המעצר, כפירה או הודאה בכתב האישום, עשיית הסדרים עם התביעה ועד לקביעת קו ההגנה במשפט ובכלל זה זימון מומחים ועוד – נזקק עורך דין פלילי מטעם הסניגוריה לא אחת לאישור הממונים בסניגוריה הציבורית .

עורכי הדין הפלילי מטעם הסניגוריה הציבורית פועלים במסגרת סמכותם בשים לב לחוק הסניגוריה ובכפוף למדיניותה.

כמו בכל תחום בחיינו בו קיימים לצערנו הבדלים בין קבלת שירות ציבורי לשירות פרטי, (בתחום הרפואה הדבר בולט במיוחד) כך גם בתחום ההגנה המשפטית . ההשקעה, החופש המקצועי הליווי האישי לכל לקוח לא תמיד בנמצא בייצוג הציבורי באותה מידה שניתן לזכות אצל מי ששכרנו באופן פרטי. מעבר לזה, יש גם יתרון לבחירה של מי שייצג אותך, למשל בחירה של עורך דין פלילי בחיפה או הצפון כאופציה ראשונה.
רבים מעורכי הדין המועסקים מטעם הסניגוריה מתלוננים לא אחת על הגבלת חופש לייצג כראות עיניהם, ואולם, הם ממעיטים בביקורת בסוגייה זו בפומבי הן לאור ההתחייבות החוזית בינם לסניגוריה הציבורית לפיה הם כפופים למדיניותה ומחשש שמא לא יועסקו בעתיד ע"י הסניגוריה.

אף כי אין באמור לעיל לרמוז שהלקוח מקבל שירות לא טוב בייצוג מטעם הסניגוריה הציבורית – הרי לא מדובר בעורך דין פלילי שנשכר ע"י הלקוח עם כל המשתמע ולו בהיבט הטיפול האישי וחופש הייצוג.
יחד עם זאת יש לזכור שכל אדם זכאי לייצוג משפטי ראוי ללא קשר למידת יכולתו לממן את הייצוג – זהו הכלל והיתי מוסיף – יצוג משפטי מיטבי גם אם הוא ציבורי. לכן הביקורת אם קיימת כזו – מופנית באשר למדיניות הייצוג הציבורי .
ייצוג פרטי : גם בבואנו לבחור ייצוג משפטי פרטי אותו אנו מממנים מכיסנו וקיימת לכאורה מחוייבות יתר של עורך הדין אותו אנו בוחרים באופן חופשי, אנו צריכים לבחור לפי כללים ברורים ובין היתר :
לא לשכור שירותיו של עורך דין פלילי גם אם הוא מצהיר שהוא "מומחה" למשפט פלילי מבלי לבחון לפני הפגישה את ה"רזומה" – קרי – במה מתבטאית אותה "מומחיות" ואם יש בסיס להגדרה או שהוא הכתיר עצמו ל"מומחה" ללא רקע מתאים. לבדוק ולדעת אם ניתן אפילו בשלב שלפני פגישת הייעוץ בפני מי אתם עומדים.
כדי לעמוד מהו הנסיון והידע שצבר אותו עורך דין פלילי, עיינו גם ברקע וגם בהמלצות מפי אחרים אם יש כאלו ולא במקרה אחד בודד.

גם אם בעבר חבר קרוב שכר את שירותיו של עורך דין פלוני ויצא מרוצה, זיכרו שאין בהכרח במצבכם משום נסיבות זהות למקרה האחר והפעילו שיקול דעת רחב יותר מהתבססות על מקרה מוכר אחד.

הימנעו מלשכור שירותיו של עורך דין פלילי אשר בשיחה עמכם טוען להצלחה בכל תיק או מבטיח הבטחות שונות בקשר להליך הפלילי – כלשכן לפני שכלל בחן את תיק הראיות בענינכם. זיכרו – אף עורך דין בתבל אינו יכול להבטיח תוצאה אליה יגיע בית המשפט בסיום ההליך או בהליכי הביניים, שכן ההחלטה נתונה בלעדית בידי בית המשפט. כך גם לגבי הבטחות לסגירת תיק פלילי או חזרה מאישום. לכל היותר עורך דין מקצועי יכול להעריך סיכויים בתיק ו/או את מצבך בהתאם לנסיונו ופסקי דין קודמים בכלל או של אותו הרכב בבית המשפט בפניו יתנהל ההליך – אך התוצאה לעולם אינה בתחום שליטתו של עורך הדין.

עורך הדין היקר או המפורסם ביותר אינו תמיד המתאים ביותר לטיפול בענינכם. עורך דין פלילי המזוהה עם ייצוג אירגוני פשיעה לא בהכרח יעביר את המסר הנכון לבית המשפט אם הוא מייצג פלוני שהוא אדם נורמטיבי שנאשם שגנב לראשונה בחייו למשל. בית המשפט עלול לחשוב שיש סיבה נסתרת לייצוג אדם נורמטיבי ע"י מי שמזוהה ככלל עם ייצוג חברי אירגון פשיעה.

זיכרו: קיימים עורכי דין רבים המייצגים במשפט פלילי. אם יש בידכם הזמן בידקו והשוו לפני שאתם שוכרים ייצוג והכל כדי להגדיל הסיכוי לתוצאה הרצוייה ו/או לקבלת ההגנה המקסימלית האפשרית. לא הזול ביותר, לא היקר ביותר ולא זה שהכי מתפרסם הוא בהכרח המתאים ביותר.
גם בייצוג הציבורי, ודאי בפרטי, עורך הדין המנוסה ביותר, הצופה למרחקים, היצירתי ביותר, המעיז, בעל המעוף והיוזם, המכיר את עבודת המשטרה והפרקליטות על בורייה ולא רק את החוק, הוא גם בעל הסיכויים היותר טובים להצליח במשימת ההגנה עליך ולהוביל לתוצאה ואלה כתוספת לנסיונו.

חשוב כאן לומר כי ברגע ששכרתם שירותיו של עורך דין, אתם חייבים ליצור יחסי אמון ואמפטיה אצל אותו עורך דין פלילי שחירותכם או עתידכם תלויים בשירותיו. היו שקופים – אם ביצעתם עבירה, כלומר גם אם עשיתם מעשה בגינו אתם זקוקים להגנה וייצוג משפטי, ספרו את האמת ואל תסתירו כלום כי ממילא קיים בחוק חסיון על כל מה שסיפרת לעורך הדין שמייצג אותך ועל כל השירות שניתן לך ולא ניתן לעשות באלה שימוש נגדך. זכור כי אם לא תעשה כן, עורך הדין שמייצג אותך עלול להיות מופתע בבית המשפט בפרטים שהסתרת והדבר כמעט תמיד ישמש לך לרועץ.
זכור שעורכי דין מתכוננים להגן על נאשמים רק על פי עובדות שיש בידם, אם מתוך לימוד חומר החקירה ואם מקבלת המידע הרלוונטי מהלקוח. עורך דין יצירתי ידע טוב יותר לתמרן במצב של "הפתעות", אולם דע ש"הפתעות" שניתן לצפות מכיוון התביעה , לא כך בעניין "הפתעות" שמקורן בפרטים התלויים במידע שמועבר מהלקוח לידיעת עורך הדין . במקרה שלא תספר את כל האמת, אתה מכשיל את סיכוייך שלך בהליך.

דע: – כל עורך דין פלילי המייצג לקוח בפלילים שואף להוציא הלקוח זכאי, אולם לא כך מסתיימים מרבית המשפטים הפליליים. כעובדה, רק במקרים מועטים "משחק מזלך" כשביצעת עבירה שכן נדיר שהתביעה מגישה כתב אישום ללא בסיס הנשען על עובדות או בחוק. כך, לדוגמה – לא בכל המקרים העדים יחזרו בהם או תוצאות מעבדתיות יבוטלו עלידי בית המשפט. לרוב אין "ניסים".
אין בכך לומר שלא יתכן מקרים בהם טעתה התביעה או הראיות אינן קבילות ועוד כהנא וכהנא ניסים. ואולם, ברוב המקרים בהליך הפלילי גם אם תורשע, לעורך דין פלילי מקצועי ובעל המעוף השפעה על הפחתת העונש ועוד טיעונים נוספים אותם יוכל להשמיע בבית המשפט כדי להקל ולרכך את רוע הגזירה.
בחר עורך דין מתוך מודעות שזה ישפיע על מצבך, חירותך וחייך ולא מתוך פופוליזם. חשוב בדיוק על אותם שיקולים בהם היתה בוחר רופא אם ניתן לך חופש בחירה כלכלי באם חלילה אתה בצרה בריאותית או חלית במחלה .

כתובתו של עורך דין פלילי בצפון סמי איליה נמצא בכתובת: דרך יפו 51, חיפה

דרך יפו 51 מיקוד 3341211, בנין "נוגה", חיפה

איך בוחרים עו"ד פלילי בצפון?

עו"ד פלילי בצפון

עו"ד פלילי בצפון מספק שירותיו ללקוחות אשר הסתבכו בפלילים, לעבריינים כבדים ועוד. החוק קובע שורה של עבירות פליליות שחלקן בתחום הכלכלי, אחרות הקשורות לאלימות מסוגים שונים ועוד. עורך הדין יכול לסייע בכל שלב והחל מרגע המעצר ועד לדיוני בית המשפט. המשימות שהוא מבצע רבות מאוד ומחייבות התמודדות מול המשטרה, הפרקליטות ובתי המשפט. "סמי איליה משרד עורכי דין" מתמחה בתחום הנ"ל וניתן לקבל ממנו מידע מגוון וחשוב.

עו"ד פלילי בצפון – מייעץ, מלווה ומייצג

עו"ד פלילי בצפון יכול לסייע רבות לכל חשוד וגם לבני משפחתו הנקלעים לסיטואציות קשות ומורכבות. כדאי לשכור שירותיו כבר בראשית הדרך ובעת שהחשוד נעצר על ידי המשטרה. המעצר יכול להתבצע בעת ביצוע העבירה, לאחר הצטברות ראיות מחשידות ובנסיבות אחרות. ניתן לסייע לעצור במספר דרכים. במקרים קיצוניים, לגרום לשחרורו עקב מחדלי המשטרה והתנהלות לא חוקית, באחרים ניתן להקל במעצר, לשלוח למעצר בית ועוד. מטלה נוספת היא ייעוץ והדרכה לקראת חקירות משטרתיות, ובין היתר, עליו להסביר מה כדאי לומר ומה אסור לו ועוד. אלו יכולים למנוע הסתבכות מאוחרת יותר. הוא מתמודד גם מול הפרקליטות בניסיון למנוע העברת התיק לבית משפט בתמורה להגעה להסדרים מותנים האפשריים בנסיבות שונות, ועוד.

עבירות פליליות של צווארון לבן נפוצות כמו גם שוחד, העלמת מיסים קבלת דבר במרמה ואחרות כלכליות. יש עבירות אלימות כמו: שוד, רצח, אונס,  פריצה גניבה ואחרות הפוגעות באחר. ההתמודדות בבית משפט נחשבת לחשובה ביותר בין כל משימותיו והוא יטען לטובת לקוחו כמיטב יכולתו. כך, על ידי הבאת תקדימים משפטיים, המלצות וחוות דעת על לקוחות, הצגת מסמכים רפואיים ואחרים ועוד. זיכוי מהווה הצלחה מוחלטת, אבל הצלחות ביניים כמו עונש קטן יותר ממה שהחוק קובע, הסדרת עבודות שירות וכדומה תיחשבנה להישג.

ייצוג מקצועי

"סמי איליה משרד עורכי דין" הינו בעל תשתית מעולה לפעילותו. היא כולל עורכי דין מנוסים ובעלי ידע אשר מכירים את העולם הפלילי לעומק ואת ההתדיינות המשפטית בו. כל לקוח ייוצג בצורה מקצועית בליווי יחס אישי. הצלחה תסייע לו לשקם חייו העתידיים.

ע"וד פלילי בחיפה סמי איליה

ע"וד פלילי בחיפה

עוד פלילי בחיפה, מייצג תושבי העיר החשודים בפלילים, עבריינים ואנשים אחרים שהסתבכו בעבירות מסוג זה. הייצוג ניתן גם ללקוחות המגיעים ממקומות אחרים בארץ וכולל ייעוץ, ליווי וייצוג מול הרשויות האוכפות והשופטות. רצוי שהייצוג יתחיל כבר בתחילת הדרך ובעת שהחשוד נעצר על ידי המשטרה כדי למנוע טעויות מביכות שעלולות לסבך אותו בעתיד. בעת הצורך, הוא גם ילווה אותו לבית המשפט כדי לייצגו היטב. "סמי איליה משרד עורכי דין" מתמחה בנושא וניתן לקבל אצלו מידע רב.

ע"וד פלילי בחיפה – ייצוג מקצועי והולם

עוד פלילי בחיפה יכול להקל על החשוד בסיטואציות שונות. כבר בעת המעצר הוא יכול לשחרר את החשוד או לכל היותר, לבקש קיצור ימי מעצר, מעצר בית או הקלות אחרות. הוא יכול לייעץ לו לקראת חקירות משטרתיות ולהדריכו לגבי מה שכדאי לא לומר או לא לומר ועוד. מול הפרקליטות הוא יכול לנסות למנוע העברת תיק לבית משפט על ידי הסדרי טיעון מותנים ועוד. הכול, כמובן תלוי בכשלי חקירות ומעצרים, בטיב הראיות הקיימות, בנסיבות הקיימות ותוכן התיק. כל הקלה תועיל לו ולבני משפחתו. הליווי חשוב מאוד לכל אחד, ובמיוחד, למי שמתנסה בפעם הראשונה מול המערכת, אבל גם לכאלו שכבר התנסו בסיטואציות כאלו.

ייצוג בבתי משפט מהווה את גולת הכותרת בשירותי עורך דין ואלו המכירים היטב את המערכת והחוק, יכולים לסייע רבות בכל מיני סוגי עבירות פליליות. כך לגבי כלכליות של צווארון לבן, שוחד, העלמת מיסים ועוד וגם לרצח, אונס, שוד ואלימות אחרת. עורך הדין יטען לטובת לקוחו, יביא תקדימים משפטיים, חוות דעת והמלצות חיוביות על לקוחו ועוד. זיכוי ייחשב כהצלחה גורפת. אבל כל הקלה אחרת כמו עונש נמוך מהמרבי הקבוע בחוק, קביעת עבודות שירות ועוד יוערכו על ידי הלקוח.

שירות יעיל

"סמי איליה משרד עורכי דין" מספק שירותיו הנאמנים לאורך שנים עבור לקוחות המגיעים ממגזרי אוכלוסייה מגוונים. הוא בעל ידע רב וניסיון עשיר המגיע משירותיו כעו"ד במשטרה וכעו"ד בעולם האזרחי. הוא יעמיד את כל כישוריו לטובת לקוחו ויסייע לו ככל יכולתו.

עורך דין פלילי בחיפה המלצות

עורך דין פלילי בחיפה

עורך דין פלילי בחיפה מייצג ומלווה אנשים ועבריינים הנחשדים בביצוע עבירות פליליות. הליווי יכול להתחיל כבר בעת מעצר החשוד על ידי המשטרה. ייצוג יכול להגיע עקב תפיסה במהלך ביצוע עבירה, כאשר יש מידע ומצטברות ראיות לכך ובנסיבות נוספות. הייצוג יימשך בעת המעצר, בעת הדיונים מול הפרקליטות לפני הגשת כתב אישום וכמובן, בבתי משפט. "סמי איליה משרד עורכי דין" מתמחה בתחום וניתן לקבל ממנו מידע פרטני.

עורך דין פלילי בחיפה – ייצוג לתושבי העיר ולאחרים

עורך דין פלילי בחיפה, מכיר לעומק את כל התהליך המוביל מהמעצר לבית המשפט וגם לאחר שהחשוד נמצא אשם ומובא לבית כלא. בשל ניסיונו והידע הרב שברשותו יש להזמינו לייצוג כבר בתחילת הדרך ובמקומות בהם ניתן למנוע נזקים עתידיים. כך, על ידי הדרכת החשוד בחקירות משטרתיות ומתן הסברים לגבי התבטאויות רצויות ושאינן רצויות ועוד. כבר בשלב זה הוא יכול לבקש הקלות במעצר, שחרור למעצר בית, שחרור בערבות ועוד. הוא יכול, בנסיבות שונות, לדון עם הפרקליטות להסדרים מותנים שימנעו כתבי אישום. המרה לקנסות ולעבירות מנהלתיות במקרים פליליים מהתחום הכלכלי, לדוגמא, תמנע הליכה לבית משפט ונזקים אפשריים רציניים. כך, ימנעו בזבוז זמן, הוצאת כספים מיותרת, עוגמת נפש ועוד.

ייצוג בבית משפט מהווה את גולת הכותרת של פעילות עורך דין פלילי בחיפה. הוא יטען לטובת לקוחו, יביא תקדימים משפטיים, המלצות וחוות דעת חיוביות וכדומה. המטרה היא זיכוי מכל אשמה אבל כל הקלה משמעותית אחרת תועיל רבות. כך לגבי, פסק דין קל מהמרבי הקבוע בחוק, המרה לעבודות שירות וכדומה. כל אלו יתרמו רבות לשיקום אפשרי עתידי לאחר היציאה מבית הכלא.

ייצוג בבית משפט

"סמי איליה משרד עורכי דין" הינו משרד רב מוניטין בחיפה. עורך הדין המוביל אותו הינו בעל ידע רב בנושא וניסיון עשיר המגיע מעיסוקו כתובע במערכת המשטרתית. הניסיון המעשי האזרחי מגיע מטיפולים מוצלחים בלקוחות רבים לאורך השנים. השירות המקיף הכולל ייעוץ, ליווי וייצוג ויקל מאוד על כל חשוד ועל בני משפחתו החווים תקופות קשות. הוא יינתן עם יחס אישי לכל לקוח.

איך לבחור עורך דין פלילי בצפון?

עורך דין פלילי בצפון

עורך דין פלילי בצפון, מספק שירותים משפטיים לאנשים, לעבריינים ולחשודים בעבירות פליליות. השירות כולל ייעוץ, ייצוג וליווי בכל התהליך ומתחיל כבר בעת המעצר. הוא מתמודד מול המשטרה, הפרקליטות ומול התביעה הפלילית בבתי משפט וכדומה. נוכחותו לצד החשוד חיונית ויכולה לתרום לו רבות בדרכים שונות. "סמי איליה משרד עורכי דין" מתמחה בנושא וניתן לקבל אצלו מידע חשוב וקריטי.

עורך דין פלילי בצפון – ייצוג בנאמנות מוחלטת

עורך דין פלילי בצפון, יכול לסייע כבר בראשית הדרך. יותר מכך, מומלץ ששירותיו יתקבלו כבר בעת הזאת מאחר ולכל נתון ואלמנט יש משמעות בניסיון לתביעת חזקת חפות עתידית. אמירה או פעולה לא נכונה עלולה לכרוך את החשוד בעבירה שלכאורה לא התבצעה ותסבך את העניינים בעתיד. העובדות הללו חשובות בעיקר לחשודים שמתחככים עם המערכת בפעם הראשונה אבל גם למנוסים בהם. עבירות פליליות עלולות להיות כלכליות כמו: שוחד, הלבנת הון, העלמות מיסים, קבלת דבר במרמה, עבירות צווארון לבן ועוד. פליליות אחרות כאלו הפוגעות בזולת ובין היתר: רצח, שוד, גניבה, פריצה, אונס ועוד. בעת השהייה במעצר ניתן לשחרר למעצר בית, להקל בתנאי המעצר, להדריך לקראת חקירות משטרתיות על הנושאים שכדאי לו לדבר עליהם ועוד. מול הפרקליטות ניתן להגיע להסדרים מותנים שימנעו העברת התיק לבית משפט ועוד.

בעת ייצוג משפטי יגייס עורך הדין את כל הידע והניסיון שלו לטעון עבור לקוחו. הוא יביא תקדימים משפטיים, חוות דעת והמלצות חיוביות עליו, יטען לזיכוי עקב רשלנות בחקירה או לנסיבות מקלות בסיטואציות מסוימות ועוד. המטרה היא זיכוי מוחלט אבל גם קבלת עונש הנמוך מהמרבי בחוק תיחשב, במקרים רבים, להצלחה. כמובן, שגם קבלת עבודות שירות והקלות אחרות יועילו ללקוח.

המלצות

מומלץ לקבל שירות מקצועי מפירמת "סמי איליה משרד עורכי דין" בעלת המוניטין. עורך הדין המנהל את המשרד ומוביל אותו הינו בעל ניסיון מצטבר המגיע מטיפולים עבור לקוחות מגוונים לאורך השנים. הניסיון הראשון שלו היה בעת ששירת ביחידת הפרקליטות המשטרתית. הוא בעל ידע רב בנושא ויקדיש לכל לקוח את מלוא תשומת הלב בעת ייצוגו.

בחריה של עורך דין פלילי מומלץ

עורך דין פלילי מומלץ

עורך דין פלילי מומלץ  מייצג אנשים ועבריינים אשר נחשדו בעבירות פליליות שונות. בין העבירות יש עבירות פשיעה, עבירות אלימות לסוגיהן ואחרות שהחוק מגדיר כפליליות. הממשלה מחוקקת את החוקים, המשטרה אוכפת אותן ובתי המשפט לנושאים פליליים שופטים. עורך הדין מלווה את הנאשם בתהליך כולל במהלך המשפט ולעיתים, גם בבית הסוהר לאחר שנשפט ונמצא אשם. "סמי איליה משרד עורכי דין" מתמחה בתחום הנ"ל וניתן לקבל ממנו מידע רב.

עורך דין פלילי מומלץ – שירות מקצועי עם יחס אישי

עורך דין פלילי מומלץ, יכול לספק סיוע וליווי חיוניים בכל שלב והחל מהרגע שהחשוד בפלילים נעצר על ידי המשטרה. משום כך, רצוי לערב אותו כבר בראשית הדרך. הוא יכול לתדרך את העצור במעצר, להשיג עבורו הקלות שונות, להכינו לקראת חקירות ועוד. כל אלו חשובים לכל אחד שלא מכיר את ההתנהלות של המשטרה בעניין ומשום כך, עלול לפגוע בסיכוייו להגן על עצמו. הנושא חשוב מאוד, במיוחד, למי שנקלע לראשונה לסיטואציה כזאת. קיימים, בהחלט, מקרים של ביצוע עבירה בתום לב, שלא בזדון, מחוסר הכרת החוק לעומק כמו גם מקרים אחרים של ביצוע עבירות במודע ובמכוון. העבירות הפליליות מגוונות וכוללות גם עבירות כלכליות של שוחד, הלבנת הון, העלמות מיסים, קבלת דבר במרמה, עבירות צווארון לבן ועוד. אחרות הן אלימות ובין היתר: שוד, גניבה, פריצה, אונס ועבירות אחרות הפוגעות בזולת.

עורך דין פלילי, ינסה למנוע הגעת חשוד לבית משפט ויכול לעשות זאת לעיתים, במסגרת הסדרים מותנים מול הפרקליטות. ניתן לעשות זאת, למשל, על ידי המרת כתבי אישום בנושאים כלכליים בקנסות ועבירות מנהלתיות. אבל במידה והוא לא מצליח בכך, הוא ילווה לבית משפט וייצג בצורה הטובה ביותר שניתן לעשות.

ניהול תיק

"סמי איליה משרד עורכי דין" מתמחה בייצוג בנושאים פליליים ומומלץ לקבל ממנו שירות. אחד משיאי הייצוג מגיע בדיוני בית משפט. הוא יציג המלצות, חוות דעת לאישיותו, יביא תקדימים משפטיים ויטען לטובתו. זיכוי הוא הישג של ממש אבל גם קיצור עונש מאסר, המרה לעבודות שירות ועוד הם הישגים נחשבים ויתרמו לרווחת הלקוח.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/page.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fsi.law.co.il%2F&tabs=timeline&width=375&height=250&small_header=false&adapt_container_width=true&hide_cover=false&show_facepile=true&appId" width="375" height="250" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true"></iframe>

1 + 6 =